Erdemle Kırbaçlanan Kadın - Oğlak Y.

Erdemle Kırbaçlanan KadınAraması İçin (1) Sonuç. Ana Sayfa. Erdemle Kırbaçlanan Kadın - Oğlak Y. Marquis de Sade Oğlak Yayıncılık.

Responsive image
YAZAR
Marquis De Sade
DOSYA BOYUTU
8,73 MB
YAYIN TARIHI
2008
DIL
Türkçe
ISBN
9789753292344

Bir Erdemle Kırbaçlanan Kadın - Oğlak Y. kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Erdemle Kırbaçlanan Kadın - Oğlak Y. kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Marquis De Sade tarafından yazılmıştır.


Marquis de Sade... Yaşadığı dönemde insanların nefret ettiği, tiksindiği, iğrendiği, akıl hastanelerinde ve cezaevlerinde çürüttüğü büyük bir yazar. Marquis de Sade... İnsanların ruhundaki kötülüğü, çarpıklığı haykırdıkça toplum dışına itilen, doğa/toplum ilişkisini çağının çok ötesinde değerlendirdiği için sevgisiz bırakılan bir bilinç. Sadizm olarak bilinen bir ayrıksılığa adı verilen büyük bir yazar ve... bir klasik.Erdemle Kırbaçlanan Kadın... Sade'i Sade yapan bütün özellikleri içeren roman. İyilik/kötülük çatışmasının irdelenmesinde alışılagelmiş bütün değer yargılarını zorlamak amacıyla yazılmış bir roman... Dinin arkasına sığınmış Hıristiyan din adamlarının yaptığı kötülüklere rağmen, toplumun bu gibi adamların peşinden gitmesi,zengin/yoksul eşitsizliği insanların genelgeçer kurallara ve duygulara aykırı bütün duygularını saklaması ve bütün kötü insanların -nedense- hep galip gelmesi, hatta iyiliklerin yalnızca kötülüklerle ödüllendirilmesi nedeniyle Sade'ı sonunda yaratıcısından bile kuşkuya düşüren roman. Ne ahlaksız, sapık, iğrenç... ne de ahlaklı ve erdemli olmayan bir yazarın, ikiyüz yılı aşkın bir süredir ikiyüzlülükten kurtulamayan insanları anlatan roman...Sayfa Sayısı: 194Baskı Yılı: 1999Dili: TürkçeYayınevi: Oğlak Yayıncılık 


Erdemle Kırbaçlanan Kadın yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Erdemle Kırbaçlanan Kadın kitabına benzeyen kitaplar.