İtalya Seyahati

6 günlük bu seyahatte il il İtalya şeklinde gezdik. Gitmeden kızların boyunlarına asacakları kartlar hazırladık, bu kartlara İbotane ve benim, bir de teyzemiz Işıl'ın telefonlarını , kaldığımız oteli yazdık.

Responsive image
YAZAR
Johann Wolfgang Von Goethe
DOSYA BOYUTU
8,47 MB
YAYIN TARIHI
2014
DIL
Türkçe
ISBN
9789750516658

Bir İtalya Seyahati kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! İtalya Seyahati kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Johann Wolfgang Von Goethe tarafından yazılmıştır.


Gürsel Aytaç çevirisi, Thomas P. Saine önsözü, Roberto M. Dainotto'nun sonsözüyle, Yazar ve dönem kronolojisiyle.İtalya Seyahati Alman edebiyatının en büyük ustası Goethe'nin rüyalarının ülkesi İtalya'ya yaptığı yolculuğun gezi notlarını bir araya getiriyor. Johann Wolfgang von Goethe 3 Eylül 1786 gecesi sabaha karşı kimseye haber vermeden gizlice Weimar'daki evinden çıkar ve çocukluğundan beri hayalini kurduğu İtalya'ya gitmek üzere yola koyulur. Genç yaşta yazdığı Genç Werther'in Acıları ile yakaladığı şöhretten ve sürdürdüğü bakanlık görevinden yorgun düşen Goethe, bu kaçışın körelen yaratıcılığına çare olacağını umut eder. Tanınmamak için adını değiştirir ve en yakınlarına bile nerede olduğunu haber vermez. Birkaç ay süreceğini düşündüğü bu seyahat, neredeyse iki yıl sürer. Goethe yolculuk boyunca İtalya'nın coğrafyasına, insanlarına, kültürüne ve gündelik yaşamına dair derinlemesine gözlemlerde bulunur. Büyük ölçüde otobiyografik izler taşıyan bu gezi notlarında, yazarın gösterişli bir hayattan sade bir varoluşa uzanan kişisel dönüşümüne de tanıklık ederiz. "Goethe'nin eserleri o kadar ileri ki, Alman dili hâlâ ona yetişmeye çalışıyor."-FRANZ KAFKA-"Goethe yalnızca en büyük Alman şairi değildi, aynı zamanda en büyük Almandı."-KARL MARX - FRIEDRICH ENGELS-(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 367Baskı Yılı: 2014Dili: TürkçeYayınevi: İletişim Yayıncılık 


İTALYA Schengen vizemin çıkmasıyla ufak bir Avrupa turu yapayım dedim ve Alttaki rotayı planlayıp sırt çantamla beraber yola koyuldum. Bu yaz 7 günlük bir İtalya seyahatine çıkacağım .