Yıkılış - Özgürlük Yolları 3. Kitap

Özgürlük Yolları-3: Yıkılış (010012175). 0,00. Tedarikçi : Can Sanat Yayınları. Dünya Savaşı'nın hemen sonrasında yayınlanan Özgürlük Yolları üçlemesinin üçüncü romanı.

Responsive image
YAZAR
Jean-Paul Sartre
DOSYA BOYUTU
7,29 MB
YAYIN TARIHI
2015
DIL
Türkçe
ISBN
9789755107271

PDF formatında Yıkılış - Özgürlük Yolları 3. Kitap. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Yıkılış - Özgürlük Yolları 3. Kitap kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Jean-Paul Sartre'ın Özgürlüğün Yolları adı altında yayımladığı ünlü üçlemesinin ilk kitabı "Akıl Çağı"nı, ikinci kitabı "Yaşanmayan Zaman"ı daha öncüe yayımlamıştık. Elinizdeki "Yıkılış", üçlemenin son kitabı. Yazar üç ayrı kitaptan oluşan bu dizi romanı 1945-49 yılları arasında yazmış. Bildiğiniz gibi, yaratıcısı olduğu "Varoluşçuluk Felsefesi", sürekli bir arayışın felsefesidir. Bu felsefeye uygun olarak Jean-Paul Sartre'ın bu üçlemesinde aradığı şey özgürlük'tür. Üçlemenin son romanı olan "Yıkılış"ta 1940 Haziranı anlatılır. Yani Paris'in Almanların eline geçişi. Kadınlı erkekli küçük bir Fransız topluluğu, bu işgal karşısında büyük tepki gösterir. Sartre, bu diziye "Son Şans" adını verdiği dördüncü bir kitap daha eklemeyi tasarlamış, ama sonradan vazgeçmiştir. Yazarın olgunluk döneminin ürünü olan birbirine bağlı bu üç roman, Sartre'ın romancılığının en önemli belgesidir.Sayfa Sayısı: 371Baskı Yılı: 2015Dili: TürkçeYayınevi: Can Yayınları 


Elinizdeki "Yıkılış", üçlemenin son kitabı. Yazar üç ayrı kitaptan oluşan bu dizi romanı 1945-49 yılları arasında yazmış. Üçlemenin son romanı olan "Yıkılış"ta 1940 Haziranı anlatılır.