Modern Suriye Edebiyatı Öykü Seçkisi

Yüzyıl Suriye öykücülerinden birkaçının ağırlandığı bu kitapta yine onun sesine eşlik eden öyküler bulacaksınız; Cahiz'in Hariri'nin, Şehrazat'ın Ortadoğu - Arap Edebiyatı Kategorisinde Çok Satanlar.

Responsive image
YAZAR
Kolektif
DOSYA BOYUTU
10,65 MB
YAYIN TARIHI
2015
DIL
Türkçe
ISBN
9786059986205

PDF formatında Modern Suriye Edebiyatı Öykü Seçkisi. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Modern Suriye Edebiyatı Öykü Seçkisi kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


"Bir zamanlar sessiz, sakin, kendi halinde sevimli bir şehir vardı." der öykünün Arap prensi Zekeriya Tamir ve "Orada zengin fakir birlikte o hayalini kurduğumuz şarkının ezgileri olurlar." diye devam eder.Onun bu hayaline ortak olan 20. Yüzyıl Suriye öykücülerinden birkaçının ağırlandığı bu kitapta yine onun sesine eşlik eden öyküler bulacaksınız; Cahiz'in, Hariri'nin, Şehrazat'ın ve Yarub'un dilini bugüne taşıyarak, onların masallarıyla hem anlatmaya hem de üstesinden gelmeye çalıştığı yangını faş ederek.Hassane'nin ensesindeki dipçiğe öfkesini, Sebki mahallesinde misket oynayan Werther'i, fırtınanın yenlerine kattığı Sirame'yi, korkularını türküleriyle dindirenleri, ezanlarını çocuklara okuyan Semseme'yi, Akdeniz'i, portakal tarlalarını ve Yusuf'u götüren o sihirli halıyı...Yine Tamir'in deyişiyle o büyük Arap panayırını; ülkeler, denizler ve nehirlerle satılan köyler ve vitrinlerde sergilenen öğretmenlerin doldurduğu...Ve bu kez tarihin bütün gürültüsünü ardına alarak ilerleyen o namütenahi panayıra şahitlik eden ve varoluşumuzun en eski köklerinden gelen bu kadim sesi Türkçeye aktaranların diliyle.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 138Baskı Yılı: 2015Dili: TürkçeYayınevi: Demavend 


"Bir zamanlar sessiz, sakin, kendi halinde sevimli bir şehir vardı." der öykünün Arap prensi Zekeriya Tamir ve "Orada zengin fakir birlikte o hayalini kurduğumuz şarkının ezgileri olurlar." diye devam eder.