Frankenstein

Tarihin en ayrıksı karakterlerinden biri olan Frankenstein'ın üzerine çekilen onlarca filmden sonra yepyeni bir hikayeye odaklanan I Frankenstein...

Responsive image
YAZAR
Mary Shelley
DOSYA BOYUTU
5,20 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9789750521942

Bir Frankenstein kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Frankenstein kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Mary Shelley tarafından yazılmıştır.


Doğanın ve yaşamın sırrına vakıf olduğunu düşünen genç bilim adamı Victor Frankenstein ceset parçalarından bir canavar yaratır. Victor’un denetiminden çıkan canavar sevgisizlikten ve kimsesizlikten yakınacak kadar “insanlaşır” ve yaratıcısından ona bir eş yaratmasını ister. Victor’un bu noktadaki tercihi kendi yarattığı canavarla yüzleşmekten kaçınan bütün bir insanlığın trajedisine dönüşecektir. Sinemadan tiyatroya, popüler diziden karikatüre birçok modern sanat dalında bir arketip haline gelen Frankenstein 1818 tarihli ilk basımıyla Türkçede.“Frankenstein’ın canavarı hâkim sınıflar için tüm insanların eşit olduğu düşüncesine razı gelmenin ne kadar güç olduğunu anlamamızı sağlar. Frankenstein’ın icadı kapitalist üretim sürecinin göz alıcı bir metaforudur.”-Franco Moretti-(Tanıtım Bülteninden) 


Frankenstein Özeti. Robert Walton, Kuzey Kutbuna doğru bir keşif ziyareti yapmak üzere kiraladığı gemiyle seyahat ettiği esnada en büyük eksikliği bir dostun yokluğudur.